Zapraszamy do naszych przedszkoli


Niepubliczne Przedszkole Radosny Zakątek jest miejscem, które cieszy się dobrą opinią i zaufaniem rodziców. Dynamiczny rozwój oraz stawianie na pierwszym miejscu dobra naszych wychowanków sprawiają, że jesteśmy placówką godną polecenia. Przyjmujemy maluchy w wieku od 2,5-5 roku życia. Wspieramy indywidualny rozwój dzieci pod względem psychicznym, społecznym i fizycznym, uczymy je samodzielności i odpowiedzialności. Zapraszamy do kontaktu.

W „Radosnym Zakątku”, każde dziecko jest dla nas niepowtarzalną osobowością.

Mamy świadomość tego, że przychodząc do przedszkola dziecko uczy się funkcjonować w zupełnie nowym otoczeniu.  Dlatego nie oceniamy go, nie klasyfikujemy jako grzeczne lub niegrzeczne, zdolne lub pozbawione talentów. Staramy się je bacznie obserwować i próbujemy skierować jego energię w odpowiednim kierunku. Chcemy aby zdolności każdego dziecka zostały spożytkowane z korzyścią dla niego i przyniosły mu radość i zadowolenie.

Postrzegając dziecko jako istotę wartościową, chcemy zapewnić mu ciekawe i odpowiednio dopasowane do potrzeb zajęcia, a przede wszystkim sprawić, by poczuło się w przedszkolu, jak w domu. Bo przedszkole rozumiemy bardziej jako drugi dom niż instytucję. W dzisiejszym świecie mamy mało okazji do zatrzymania się w miejscu, przyjrzenia się otaczającej przyrodzie lub nawet najbliższemu otoczeniu. Naturalna dziecięca ciekawość często bywa lekceważona lub zaspakajana pobieżnie.

W „Radosnym Zakątku” chcemy małego człowieka nauczyć cierpliwości, słuchania i widzenia, a nie pośpiechu. Dlatego w naszym przedszkolu dajemy dzieciom dużo czasu na smakowanie świata, swobodną zabawę, nieskrępowaną twórczość typową dla wieku dziecięcego i nieograniczoną możliwość kontaktu z przyrodą.

Zależy nam na tym aby nasze przedszkolaki miały jak najlepszą opieką, dającą poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Dbamy o to by praca w naszym przedszkolu miała swój stały rytm, dzięki czemu dzieci czują się bezpiecznie.

Copyright © 2024 Radosny Zakątek  Rights Reserved.