Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka cookies

Zajęcia dodatkowe

Zapraszamy do naszych przedszkoli


Niepubliczne Przedszkole Radosny Zakątek jest miejscem, które cieszy się dobrą opinią i zaufaniem rodziców. Dynamiczny rozwój oraz stawianie na pierwszym miejscu dobra naszych wychowanków sprawiają, że jesteśmy placówką godną polecenia. Przyjmujemy maluchy w wieku od 1 do 6 roku życia. Wspieramy indywidualny rozwój dzieci pod względem psychicznym, społecznym i fizycznym, uczymy je samodzielności i odpowiedzialności. Zapraszamy do kontaktu.

Get Adobe Flash player

Menu boczne Przedszkole w Myszyńcu

Zajęcia dodatkowe

 

krakow gb1

J. angielski- to poznawanie języka poprzez zabawy ruchowe, śpiewanie piosenek, słuchanie historyjek, zabawy w kole. Dzieci powtarzają słowa, wyrażenia i zdania angielskie i reagują na polecenia nauczyciela i dzięki temu mają okazję oswoić się z językiem.

 

rytmika dla smyka 300x225

Rytmika -Zajęcia rytmiczne łączą wszystkie formy umuzykalnienia dzieci w wieku przedszkolnym tj. nauka i śpiewanie piosenek, spontaniczny ruch przy muzyce, słuchanie różnych rodzajów muzyki oraz tańczenie prostych układów ruchowych. Pozwalają na rozwój aktywności twórczej dziecka w zakresie działania inspirowanego muzyką, rozwijają wrażliwość słuchową dziecka i kształtują umiejętność właściwego odbioru muzyki.

saltar e pontape desportos jogos olimpicos pintado por cintia2 1059747    

Karate-Celem zajęć jest wszechstronny rozwój dzieci po przez trening z elementami Karate Tradycyjnego. Zajęcia dostosowane są do możliwości fizycznych i psychicznych dzieci. Karate jest jedną z najbardziej ogólnorozwojowych dyscyplin sportu wpływających na harmonijny rozwój ciała ludzkiego. Szczególny nacisk podczas zajęć kładziony jest na rozwój koordynacji ruchowej, co ma pozytywny wpływ na rozwój umysłowy dzieci. Drugim priorytetem jest profilaktyka wad postawy. Zajęcia prowadzone są w ciekawy i zabawowy sposób.

 

k12784561

Taniec - Zajęcia te kształtują u dzieci poczucie rytmu, pozwalają na systematyczne nabywanie zręczności, płynności i estetyki ruchu. Żywiołowa i nowoczesna muzyka daje dzieciom przede wszystkim możliwość spontanicznego przeżywania i przekazywania emocji związanych ze światem dźwięku i wyzwala u nich ekspresję ruchową.

sloneczko22

Zajęcia artystyczne -Zajęcia te pobudzają twórczą inwencję małego dziecka, rozbudzają jego  wyobraźnię, doskonale wspomagają wszechstronny rozwój, dając mu możliwość poznania wielu ciekawych technik malarskich, właściwości profesjonalnych materiałów plastycznych oraz umiejętności ich zastosowania i łączenia. Dzieci mają niepowtarzalną okazję do twórczej aktywności doskonaląc umiejętność posługiwania się przyborami i technikami stosowanymi przez plastyków.

 

lektury 0

Wczesna nauka czytania- Nauka czytania metodą sylabową  to skuteczna metoda nabywania umiejętności  czytania ze zrozumieniem. Metoda ta przynosi doskonałe efekty w sferze czytania, gdyż wykorzystuje  naturalną skłonność każdego człowieka do mówienia sylabami.

 

logopedia lewa

   Logopedia-Wiek przedszkolny to czas największego rozwoju mowy. W naszej placówce dbamy zarówno o profilaktykę jak i terapię ewentualnych zaburzeń logopedycznych. W związku z tym na początku każdego roku szkolnego logopeda przeprowadza   tzw. badania przesiewowe. W razie zaistniałej potrzeby przedszkolak kierowany jest na indywidualne zajęcia, które odbywają     się 1-2 razy w tygodniu i trwają 30 minut. Terapia przybiera formę zabawy i dopasowana jest do potrzeb dziecka. Jej    nadrzędnym celem jest m.in.: usprawnienie aparatu artykulacyjnego, kształtowanie toru oddechowego, wywołanie i uzyskanie prawidłowej artykulacji poszczególnych głosek oraz kształtowanie słuchu fonematycznego. Należy jednak pamiętać, że skuteczność terapii w dużej mierze zależy od codziennych ćwiczeń (zabaw) rodzica z dzieckiem, wedle wskazówek podanych przez logopedę.

 

Warunkiem realizacji uruchomienia zajęć jest odpowiednia liczba chętnych dzieci. Jesteśmy otwarci na inne propozycje rodziców.

 

 

Copyright © 2019 Przedszkole Niepubliczne Radosny Zakątek - Myszyniec  Rights Reserved.