Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka cookies

Programy

Zapraszamy do naszych przedszkoli


Niepubliczne Przedszkole Radosny Zakątek jest miejscem, które cieszy się dobrą opinią i zaufaniem rodziców. Dynamiczny rozwój oraz stawianie na pierwszym miejscu dobra naszych wychowanków sprawiają, że jesteśmy placówką godną polecenia. Przyjmujemy maluchy w wieku od 1 do 6 roku życia. Wspieramy indywidualny rozwój dzieci pod względem psychicznym, społecznym i fizycznym, uczymy je samodzielności i odpowiedzialności. Zapraszamy do kontaktu.

Get Adobe Flash player

Menu boczne Przedszkole w Myszyńcu

Programy

 

Przedszkole „Radosny Zakątek” realizuje cele i zadania dydaktyczno- wychowawcze oraz opiekuńcze określone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Pracujemy w oparciu o program:

Dziecko w swoim żywiole

Program wychowania przedszkolnego

 - dobre praktyki

Autorzy: Dorota Kucharska, Anna Pawłowska-Niedbała, Dorota Sikora-Banasik, Justyna Święcicka, Ewelina Wilkos

Wydawca: Nowa Era

 Elementarz sześciolatka

 Program wychowania przedszkolnego

– roczne przygotowanie do szkoły

Autorzy: Stenia Doroszuk, Joanna Gawryszewska, Joanna Hermanowska, Katarzyna Kamińska- -Dolata

Wydawca: Nowa Era

Od września 2017r pracować będziemy również w oparciu o własne programy:

  • ,,Dobry start przedszkolaka”- program adaptacyjny,
  • ,, Zawsze razem”- program współpracy z rodzicami,
  • ,,Ćwiczenia buzi i języka”- profilaktyczny program logopedyczny,
  • ,, Moje bezpieczeństwo i zdrowie”program profilaktyczny,
  • ,,Szansa na lepszy rozwój”- program wspierający i korygujący rozwój dziecka 3-4letniego,
  • ,,Szansa na lepszy rozwój”- program wspierający i korygujący rozwój dziecka 5-6 letniego.

Przedszkole prowadzi, także wiele projektów i przedsięwzięć, dzięki którym wychodzimy poza “mury” naszego przedszkola. Jest to współpraca z wieloma instytucjami, firmami oraz placówkami, które mają podobny cel – dobro dziecka oraz jego kształcenie.

Placówka współpracuje z instytucjami promującymi zachowania prozdrowotne, przyjazne przyrodzie, oraz zajmującymi się kulturą i tradycją, a także działającymi na rzecz dzieci i zwierząt. Krąg partnerów zewnętrznych poszerza się i wynika nie tylko z potrzeb przedszkola, ale także z potrzeb środowiskowych.

Realizować będziemy również szereg dodatkowych projektów i programów uzupełniających:

 

logo aquafresh1Akademia Aqua Fresh-  Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh” w ramach, której przedszkolaki wspólnie z bohaterami „Pastusiami” uczą się dbania o higienę jamy ustnej. Polsce problem próchnicy jest nadal ogromny, a badania wskazują, że jesteśmy w czołówce krajów z największą skalą dzieci chorujących na tą chorobę! Naszym zdaniem najlepszym sposobem edukacji jest nauka połączona z zabawą. Program kontynuowany i realizowany jako wspierający Plan Rozwoju Placówki.

 

 ifx1f073cc91637766d AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKAAkademia Zdrowego Przedszkolaka - Celem programu jest utrwalenie wśród dzieci wiedzy o tym jak zdrowo się odżywiać, oraz jak dbać o bezpieczeństwo w domu i poza nim, jak zapobiegać chorobom oraz minimalizować ich skutki.

 

pobraneDzieciaki Mleczaki – Program prowadzony jest przez Polską Izbę Mleka i dofinansowany z Funduszu Promocji Mleka. Skierowany jest do przedszkoli oraz klas pierwszych szkół podstawowych. Celem programu „Dzieciaki Mleczaki” jest promocja zdrowych nawyków żywieniowych, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia produktów mleczarskich w diecie dziecka. Przedszkole i nauczyciele uzyskają dostęp do darmowych materiałów edukacyjnych dla dzieci, do strony akcji, która zawiera pomysły na zajęcia dodatkowe dla dzieci, konkursy. Najbardziej zaangażowane w program placówki mają szanse odwiedzić postacie z programu Dzieciaki Mleczaki.

 

cmsKubusiowi przyjaciele natury- to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś.  Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy,  jak ją chronić. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku i ekologicznych zachowań.

 

 

4 Mamo, tato, wolę wodę- Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!” został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jest to jeden z największych programów edukacyjnych skierowanych do przedszkoli w Polsce. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci.

 

Akcje:

 

cpcd z cieniami Cała Polska Czyta Dzieciom- Zachęcamy do czytania książek, zapraszamy rodziców i opiekunów naszych podopiecznych, którzy czytają dzieciom bajki, baśnie, opowiadania.

 

 

ss baton thumbSprzątanie świata- międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw.

Copyright © 2019 Przedszkole Niepubliczne Radosny Zakątek - Myszyniec  Rights Reserved.